Фотопроект Николая Кравцова «Моменти з минулого Львова», старинные фото города и наши дни.

0

И опять наша любимая подборка фотографий из коллекции старые фото городов в формате «раньше и наши дни».

Но сегодня не просто старинные фото.  Удивительную, филигранную работу проделал Фотограф Николай Кравцов Микола Кравцов.
Старые фото Львова он точным движением руки соединил с современными фотографиями этого красивого города. Свой фотопроект он назвал «Моменти з минулого Львова».
Поразительно как вписались не только старые дома и улочки Львова в фотографии наших дней, но и пешеходы, работники различных служб, митингующие граждане.
Николай Кравцов снабдил свои великолепные фото ценными историческими комментариями. Так что сохраним оригинал автора.
И скажем ему огромное спасибо за его труды, радующие взгляд и душу!

Це біля пожежної частини на вул.Підвальній. Фото початку ХХ ст. На машині написано – “Львівське добровільне рятункове товариство”. Схоже що проводились якісь навчання або їм подарували машину і вони радіють 🙂

Пл. Галицька. Будинки 14 та 15 на площі Галицькій. Між ними — найвужча вуличка в центрі, яка колись називалась Крива, зараз вона є частиною вул. Нижанківського.

Пл. Катедральна, вул. Театральна. Як виявилось, ця частина вул.Театральної в середині ХІХ ст. називалась Різницькою, бо тут розміщалось біля сорока м’ясницьких лавок і вони прямо тут рубали і продавали м’ясо. При цьому в кількох метрах від цього всього, навколо кафедрального собору в ті часи було кладовище. Дивне сусідство 🙂 І їх не могли вигнати звідси аж до кінця ХІХ ст., бо їхні лавки розташовувались на приватній землі. А це фото десь початку ХХ ст., тому тут вже цього безладу не видно 🙂

Пл. Ринок, вхід до ратуші. В 1880 році в честь візиту австрійського імператора Франца Йосифа до Львова над входом в ратушу встановили скульптурну групу з алегоріями Гостинності, Мужності і Патріотизму. Також перед входом встановили двох левів з гербами міста. В 1948 р. після війни левів відреставрували, а на портал ні. UPD: Портал демонтували поляки в 1928 році під час реставрації ратуші.

Пл. Соборна, вул. І.Франка. Електричний трамвай в цьому місці почав ходити в 1909 році. Це був маршрут ŁJ. Тоді маршрути позначались буквами які означали кінцеві станції: Łyczaków—Janowska (зараз вул.Шевченка).

Вул. Валова. Фото зроблене під час Другої світової війни після боїв за Львів. На фоні будинок побудований в 1910 році на замовлення відомого львівського лікаря-окуліста Теодора Балабана. На першому поверсі в цьому будинку з 1912 року і по сьогоднішній день розміщується міська ощадна каса.

Проспект Свободи. Пам’ятник королю Яну ІІІ Собєському був встановлений тут в 1898 році як герою Віденської відсічі. З того часу це місце стало улюбленим об’єктом для фотографій. В 1950 році пам’ятник був перевезений до Польщі і встановлений в Гданську.

Початок вул. Зеленої. 1944 рік. Радянські солдати ведуть бої під час Львівсько-Сандомирської операції, завдяки якій від німецьких військ було звільнено Західну Україну та частину Польщі. Операція була проведена дуже швидко, тому відступаючі німецькі війська навіть не встигли взірвати замінований ними Львів.

Танк — Т-28, машина схожа на БМВ-317 1938 року випуску.

Проспект Свободи. Площа перед Оперним театром.

Пл. Міцкевича. Після встановлення тут в 1904 році пам’ятника А. Міцкевичу площа за часів Польщі часто використовувалась для урочистого прийому важливих гостей міста та інших визначних подій. Якщо хтось знає, яка саме подія відбувається на фото — пишіть 🙂

Площа Міцкевича, площа Галицька Вияснити що тут відбувається поки не вдалось, але виглядає, що це десь ще до Першої світової війни в австрійські часи.

Вул. Коперніка, 1. Пасаж Міколяша. Побудований в 1901 році для фірми «Доктор Міколяш, Піч, Левинський і Спілка», якій належав будинок з аптекою на вул. Коперніка, 1. В пасажі розміщувались кафе і кав’ярні, два кінотеатра, різні торгові площі. Пасаж Міколяша зруйнований 22 червня 1941 р. німецькою авіабомбою.

Вот такой он, Львов на фото.
Источник: http://www.archdesignfoto.com/, фото Микола Кравцов.


Комментарий

Оставьте ответ